Доброго Дня! На сайті #Черенки є можливість слухати Релакс Радіо онлайн, справа натисніть кнопку плей! Для пошуку по сайту введіть запит в форму пошуку (справа зверху), перегляньте наш каталог Потрібна ще інформація - Клікайте тут: Карта Сайта Черенки Плодових
Наші телефони на сторінці Контакти.
Переклад з оригіналу може бути машинним.
+++++++++++++++++++++++

Айва

Айва є єдиним представником роду Cidonia oblonga. Являє собою листопадне дерево, рідше чагарник, висотою від півтора до п’яти метрів. Кора айви тонка, луската, червоно-бурого, темно-сірого або коричнево-чорного кольору. Молоді гілки мають буро-сірий колір, а пагони – сіро-зелений.

Айва
Айва

Листя овальної і яйцевидної форми, чергові, часто широко еліптичні, темно-зеленого кольору. Квітки відрізняються красивою правильною формою і короткими квітконіжками. Віночок білого, рожевого або блідо-рожевого кольору, до 5 сантиметрів в діаметрі.

Сорти Айви в нашому саду

 

  1. Айва сорту Кавказська Мускатна
  2. Айва сорту Грушевидна Шайдаровой
  3. Айва сорту Студентка ( Айва Олена )
  4. Айва Кримська Рання
  5. Айва сорту Октябрина
  6. Айва сорту Новорічна
  7. Айва сорту Хеномелес японський Маулея

Плід айви є волосиста неправильне яблуко, має грушоподібну або кулясту форму і велику кількість коричневого насіння. Іноді плоди культурної айви досягають ваги в два кілограми. Плоди дикої рослини не великі – всього до 100 грамів. М’якоть не соковита, жорстка, в’яжучого, терпкого, злегка солодкуватого смаку.

Цвіте айва звичайна з травня по червень, дозрівання плодів відбувається в вересні або жовтні. Найбільш врожайною вважається айва, що виростає на важких суглинних грунтах, але на супіщаних грунтах вона раніше починає плодоносити.

Розмножується живцями, порослю від коренів, щепленнями, а також насінням, з яких виростають сильні дички.

Природний ареал айви охоплює велику територію від Середньої Азії до центральних і південних районів Європи. Широко культивується айва в Європі, Північній і Південній Америці, Океанії та Австралії.
вирощування айви
Айва розмножується вегетативним способом за допомогою кореневих відводків, вертикальних відведень, живцями і щепленням. Це невибаглива рослина, високоврожайна, красива і корисна. Спосіб вирощування айви нічим не відрізняється від вирощування груші або яблуні. Дерево добре росте на сонячних і теплих ділянках, любить рясний полив, хоча добре виносить посуху. Саджанці можна висаджувати в задернований грунт.

Для посадки айви ідеально підходить середина жовтня або середина квітня. Вибираються саджанці з добре розвиненою і розлогою кроною, їх розташовують в ямах глибиною 50-60 см, діаметр яких повинен бути не менше метра. Перш ніж посадити саджанець, потрібно засипати перегній або компост. Для запилення необхідно садити поруч два або три деревця. У плодоносних дерев слід укорочувати сильні однорічні гілки. При проріджуванні крони видаляють сухі, пошкоджені частини рослини.

Збір і заготівля айви
Збір плодів айви відбувається в міру дозрівання. Біологічні особливості айви обумовлюють довгий термін зберігання плодів цієї рослини. У свіжому вигляді при наявності відповідних умов вони можуть зберігатися протягом п’яти місяців. Але, варто сказати, що свіжі плоди малопридатні в їжу. Зазвичай їх вживають в печеному або вареному вигляді. Також плоди айви можуть використовуватися для приготування желе, мармеладу, варення, цукатів, компотів і соків з м’якоттю. Завдяки наявності в плодах ароматного ефірного масла, що має своєрідний специфічний смак, айва часто використовується як гарнір до м’ясних страв. Консервована айва становить більшу частину багатьох національних блюд кавказької і середньоазіатської кухні.

Плоди айви можна сушити і в’ялити. Для цих цілей підходять плоди з віддаленими насіннєвими камерами і шкіркою. Вони нарізаються часточками, пересипаються цукром і витримуються певний термін при кімнатній температурі. Потім плоди проварюють в цукровому сиропі і підсушують в духовці.
Корисні властивості айви
властивості айви
Айву можна віднести до лікувальних рослин. Лікарською властивістю володіють не тільки свіжі плоди рослини, багаті залізом, а й насіння, що збираються під час переробки плодів. Для застосування в лікувальних цілях насіння висушуються при температурі не більше 50 градусів.

Велика кількість дубильних і слизових речовин, яке містить насіння айви, визначає їх лікувальні властивості. Так, в народній медицині з насіння готуються відвари, прийнятні в якості несильного проносного або як обволікаючий засіб. Хорошим ефект дає використання відвару при захворюваннях дихальних шляхів для зниження кашлю. Обволікаючі властивості відвару у вигляді примочок допомагають при захворюваннях очей. Також відвар рекомендується до застосування в якості косметологічного засобу, що пом’якшує шкіру.

З давніх-давен айва використовується для зменшення симптомів пародонтозу і зняття болю при геморої у вигляді примочок і компресів на основі айвового соку.

Свіжі плоди айви вживаються при недокрів’ї і як жовчогінний засіб. Застосування відвару з листя рослини допоможе позбутися від ранньої сивини.
Айва – рослина, споріднена яблукам і грушам, але через терпкий смак її рідко вживають в сирому вигляді. Приготовлені з айви страви зберігають всі її корисні і лікувальні властивості. Плід айви містить біологічно активні речовини, з них велика кількість яблучної, лимонної та тартронової кислот. Присутні також залізо, цинк, фосфор, мідь, кальцій, пектини. Яскраві жовтого кольору плоди дарують людям вітаміни С, Е, В1, В2, В6, РР і провітамін А. Володіє рослина антиоксидантними, антивірусними властивостями.

Сік стиглих плодів має загальнозміцнювальну, сечогінну дію. Також плоди використовують як скріпляючий, кровоспинний і протиблювотний засіб. Айва є цінним харчовим продуктом, пояснюється це вмістом в ній фруктози, камеді, аскорбінової кислоти, крохмалю, глікозиду амигдалина, жирної олії.

Хімічний склад айви
Характеристики хімічного складу плодів айви багато в чому залежать від сорту і місця зростання рослини. Але основними їх корисним властивістю вважається висока харчова цінність. Це пояснюється тим, що зрілі плоди рослини містять великий відсоток вмісту фруктози і інших корисних цукрів, дубильних речовин, ефірної олії, вітамінів, лимонної і яблучної кислоти. У шкірці плодів містяться етилові ефіри, які надають айві специфічний своєрідний аромат.

У соку виявлено вміст камеді, цукру, аскорбінової і яблучної кислоти. Насіння багате слизом, крохмалем, глікозидом амигдалина, дубильними речовинами і жирним маслом, яке в свою чергу містить гліцериди ізолеінової і миристинової кислот.
застосування айви
Унікальні властивості айви дозволяють використовувати її як засіб, що зменшує негативний вплив на організм вірусів, що викликають грип і різні гострі респіраторні захворювання. Сік і м’якоть при регулярному вживанні надають позитивний вплив на організм при підвищеному вмісті холестерину в крові, лікують шлунок і усувають блювоту. Доброчинна дія айви на шлунково-кишковий тракт, на процес перетравлення їжі відбувається за рахунок клітковини, цей фрукт можна сміливо включати в раціон людям, страждаючим від ожиріння.

Дія корисних властивостей айви відзначається при порушеннях функцій нервової системи. Речовини-антиоксиданти відмінно справляються з відновленням організму після стресів і нервових перенапруг. Після вживання соку айви поліпшується настрій, настає полегшення у хворих на астму. Айва допомагає при хворобах вух, у вигляді примочок її відвар і сік використовують при випаданні прямої кишки і тріщинах заднього проходу. Вона показана при трахеїтах, гастроентеритах, колітах спастичного характеру і при метеоризмі. Протерті свіжі зварені плоди застосовують при захворюваннях печінки, сік рекомендується до вживання при туберкульозі легенів.
Айва в косметології
айва в косметології
Велика кількість фруктових кислот, що містяться в стиглих і соковитих плодах, дозволяє використовувати м’якоть айви в якості косметичних масок. Такі маски мають антисептичні та підсушуючі властивості, добре живлять шкіру. Для їх приготування невелику кількість подрібненої м’якоті змішують з різними інгредієнтами, якими можуть бути рослинні масла, яєчний жовток, крохмаль, толокно або розмелені крупи.

Для жирної, втомленою шкіри і для видалення підліткової вугрової висипки підійде найпростіша маска. Щоб приготувати маску, необхідно натерти стиглий плід айви на дрібній тертці, а потім нанести м’якоть тонким шаром на обличчя, залишивши відкритими ділянки навколо очей і губ. Маску необхідно тримати не більше семи хвилин, потім змити теплою водою.

Комбінована і нормальна шкіра вимагає застосування такої маски: натерта на дрібній тертці м’якоть одного плоду айви змішується з добре розтертим яєчним жовтком і запареним вівсяним борошном (для приготування борошна дві столові ложки вівсяних пластівців подрібніть в кавомолці, потім залийте 50 мл окропу і дайте добре пропаритись) , наноситься в теплому вигляді на шкіру обличчя і область декольте не більше ніж на 10-15 хвилин. Потім маска змивається теплою водою. Протирати рушником не можна ні в якому разі.

Відмінним ефект має маска з айви, що підходить для всіх типів шкіри. Для її приготування потрібно натерти м’якоть плоду, потім змішати її з чайною ложкою толокна (можна використовувати рисову, гречану або вівсяну муку) та кукурудзянуй крохмаль. Суміш необхідно ретельно перемішати і нанести на шкіру. Тримати маску необхідно не менше 20 хвилин, потім змити водою кімнатної температури. Після застосування маски не рекомендується протягом однієї години виходити на вулицю.

М’якоть айви рекомендується використовувати для приготування різних пілінгових мас і скрабів. Завдяки застосуванню цих засобів, відпадають відмерлі частинки шкіри, поліпшується її зовнішній вигляд, відновлюється кровообіг, за рахунок чого колір обличчя стає більш здоровим і привабливим.

Для приготування скрабу необхідно подрібнити плід айви разом з кісточками, додати столову ложку солі крупного помелу, добре перемішати і відразу ж нанести легкими масажними рухами на шкіру обличчя і області декольте. Через три хвилини скраб необхідно змити, потім слід промокнути шкіру серветкою. Через годину рекомендується нанести на шкіру тонкий шар живильного крему. Завдяки такому скрабу, шкіра стане ніжніше і м’якше, покращитися її стан і зовнішній вигляд.

Використовувати скраби з плодів айви рекомендується не частіше ніж один раз на тиждень.

Хорошим ефектом володіють лосьйони з м’якоті айви. Крім того, вони не містять шкідливих барвників, консервантів і ароматичних добавок.

Для додання жирній шкірі здорового стану підійде лосьйон з курячим жовтком. Він допоможе очистити шкіру від жирного блиску і додасть їй бархатистості. Щоб приготувати такий лосьйон, необхідно віджати сік з одного плоду, додати в нього пів склянки очищеного медичного спирту і півсклянки камфорного спирту. Жовток одного яйця слід добре збити, потім дуже повільно ввести в нього підготовлений розчин. Зберігати лосьйон необхідно в прохолодному темному місці.

Можна приготувати настій з айви, який буде добре очищати шкіру рук від забруднень і жиру, і живити її. Для цього необхідно плід айви середнього розміру нарізати маленькими шматочками, видаливши насіння і плодоніжки. Потім айву потрібно залити склянкою якісної горілки. Настоянка витримується в прохолодному темному місці протягом півмісяця, потім фільтрується. Після цього в неї необхідно додати столову ложку гліцерину.
Рецепти з айвою
Дозрілі плоди айви використовують для приготування настоянок і екстрактів для лікування анемії і недокрів’я. Відвар з насіння застосовують при очних хворобах, прикладаючи змочені відваром тампони до запалених очей. Відвар з айви рекомендується приймати після сонячного удару, при набряках, диспепсії. Листя, кора гілок і молоді гілки айви підходять для відварів, що застосовуються при лікуванні цукрового діабету і лихоманці.

З айви виходять слизові відвари, обволікаючі властивості яких захищають шлунок від запальних процесів, надають скріплювальний дію при проносах і дизентерії.

Рецепт № 1: 10 г подрібненого насіння необхідно залити склянкою окропу, варити на водяній бані чверть години, після чого охолодити і ретельно процідити. Приймати відвар слід по 100 мл 3 рази на день до їди при шлунково-кишкових недугах і при запаленні горла, появі сухого кашлю, при шкірних захворюваннях і опіках.

Рецепт № 2: 5 грамів листя потрібно залити 1 склянкою гарячої води, кип’ятити на водяній бані 15 хвилин, охолодити, процідити, віджавши сировину, і додати, воду, що випарувалася. Приймати склад рекомендується по 2 столових ложки до їди 3-4 рази на день при запальних захворюваннях кишечника і шлунка, під час астматичних нападів.

Рецепт № 3: при кашлі, ангіні нарізаний на дрібні шматочки плід айви слід залити склянкою окропу, настояти 30 хвилин. Пити необхідно по 1 столовій ложці 3-4 рази на день.

Рецепт № 4: 10 г насіння айви треба залити 1 л холодної води, настоювати 10 годин, процідити і приймати по 1 / 2 склянці 3-4 рази на день при коліті.

Рецепт № 5: 1 ст. ложку сухих перегородок плоду айви потрібно заварити склянкою окропу, настояти в термосі 3 години, приймати протягом дня по дві столові ложки. Засіб нормалізує травлення, допомагає при лікуванні дисбактеріозу.

Рецепт № 6: 1 ст. ложку сухих квіток айви заливають склянкою окропу, настоюють протягом десяти годин, приймають з додаванням меду по 0,5 склянки три раз в день.

Рецепт № 7: 2 плода необхідно залити трьома склянками води, кип’ятити протягом 10 хвилин на слабкому вогні, настояти годину. Приймати рекомендується по 0,5 склянки 3 рази на день перед їжею при набряках і діареї.

Рецепт № 8: 1 ст. ложку листя заливають склянкою окропу, кип’ятять 5-10 хвилин, настоюють протягом години, потім використовують проти потіння ніг.

Рецепт № 9: слід очистити плоди від шкірки, видалити серцевину, розрізати на часточки, бланшувати 15 хвилин. Потім зливають відвар, проціджують і додають на 1 кг айви 0,5 кг цукру. Коли цукор розтане, потрібно кинути в сироп відварені часточки айви і кип’ятити 10 хвилин, приймати 3 рази на день по дві-три ложки, запиваючи водою.

Рецепт сиропу: нарізану на дрібні шматочки айву необхідно залити водою і варити до м’якості, потім віджати сік і продовжити варити до отримання густої рідини. Смачний і корисний сироп показаний при анемії.
Як приготувати айву?
айва
Плоди айви тверді з кислуватим присмаком. Відварна айва радує м’якою м’якоттю, вона рожева, солодка, з гранульованою текстурою, за смаком схожа з грушею.

Перед приготуванням плоди айви слід ретельно очистити від пухнастого нальоту, добре вимити, можливо, в деяких випадках доведеться навіть зняти шкірку. Плоди потрібно розрізати навпіл, видалити серцевину (перегородки і насіння варто висушити і використовувати для приготування відварів і настоїв, а зрізану шкірку варять в невеликому обсязі цукрового сиропу, він стає ароматним і його можна додавати в будь-які страви з айви).

Для того, щоб фрукт став м’яким, шматочки бланшують у воді протягом 25 хвилин, відвар зливають, проціджують, додають цукор (800 г на 3 склянки відвару), доводять до кипіння, періодично помішуючи. Каструлю з сиропом знімають з вогню, додають готові шматочки айви і залишають для настоювання на кілька годин. Через деякий час сироп знову варять, додають лимонну кислоту. Скибочки при такому способі приготування стають прозорими, щільними і дуже смачними.
Як їдять айву?
Айву їдять із задоволенням, це, мабуть, єдиний фрукт, який в сирому вигляді має специфічний, дуже терпкий смак. Через тверду шкірку і високу щільність м’якоті айву не їдять як, наприклад, яблука. Чудові страви з айви цінуються на Апеннінах і Сардинії. Часточки айви, проварені в меді, смачніше будь-яких цукатів і мармеладу.

Для поповнення організму вітамінами приймають сік з айви, його легко приготувати за допомогою соковижималки. Потрібно пам’ятати, що айва містить дубильні речовини у великій кількості, тому її вживання має бути помірним.
насіння айви
Насіння айви, а саме їх біла оболонка, яка містить слизові компоненти, також як і плоди, є цінною лікарською сировиною. Відвари з насіння полегшують стан жінок при рясних менструаціях, зупиняють маткові кровотечі.

Рецепт № 1: 8 штук насіння потрібно залити 200 мл окропу і варити 3 хвилини. Пити відвар слід по 0,5 склянки 3 рази на день.

При вживанні відвару з насіння усуваються кровохаркання і маткові кровотечі.

Рецепт № 2: 5-10 грамів насіння необхідно варити в 100 мл води до утворення слизу. Приймати рекомендується по 1 столовій ложці 3-4 рази на день.

Слизові відвари з насіння знадобляться для лікування запалення очей, при ангінах, подразненнях шкіри, опіках, як проносний засіб. Насіння айви заварюють як чай і п’ють при сухому, виснажливому ​​кашлі. Також застосовують цілющі настої, ефективно виліковують від різних недуг.

Настій насіння: 1 столову ложку насіння треба залити однією склянкою води кімнатної температури і сильно струшувати пару хвилин. Приймати всередину слід по 1 столовій ложці 3-4 рази на день до їди.
сорти айви
В Україні поширені багато сортів айви, кращими і найпоширенішими з них вважаються:

  1. Айва сорту Кавказська Мускатна
  2. Айва сорту Грушевидна Шайдаровой
  3. Айва сорту Студентка ( Айва Олена )
  4. Айва Кримська Рання
  5. Айва сорту Октябрина
  6. Айва сорту Новорічна
  7. Айва сорту Хеномелес японський Маулея

Крім цього, велика кількість різних сортів відзначаються хорошою врожайністю. Наприклад, сорт «Аврора» стійкий до несприятливих кліматичних і екологічних умов, не схильний до грибкових захворювань. Рясно плодоносить.

Французький сорт «Анжерская» має плоди лимонно-жовтого кольору, які використовуються для переробки та вживаються в свіжому вигляді.

Айва «Золотиста» володіє великими плодами з кремовою, солодко-кислому м’якоттю. Одне дерево дає від 40 до 60 кг фруктів.

Відзначається вражаюча здатність сорту «ільменіт» давати великий урожай, виходить величезна кількість кисло-солодких, яскраво-жовтого кольору плодів більше середнього розміру. У м’якоті є кам’янисті частки.

Сорт «Каунчі-10» відрізняється великими плодами грушоподібної форми з кремовою м’якоттю, вони соковиті, солодкі, їх можна вживати в сирому вигляді.

Плоди айви «Колективна» яблоковідние, яскраво-жовті, з ясно-жовтою м’якоттю середньої щільності з великим вмістом кам’янистих частинок. Дерево високої врожайності, стійке до морозів і посухи.

Айва «Краснослободская» має ребристі, яскраво-жовті, схожі за формою на яблука плоди. Їх м’якоть світло-жовта, середньої щільності, соковита, з неймовірним ароматом.

Копітка праця селекціонерів дає можливість насолоджуватися різними сортами, вживати їх у свіжому вигляді і як інгредієнт страв в кулінарії.

плід айви
Айва є ароматним фруктом з жовтою шкіркою, буває круглої і грушоподібної форми, з твердою і кислою м’якоттю. Високий вміст пектинових речовин корисний для людей, чия діяльність пов’язана з шкідливим виробництвом, які проживають в зонах підвищеної екологічної небезпеки. Повидло, варення та джеми з айви відрізняються лікувальними властивостями при запальних захворюваннях кишечника. Плоди айви дозрівають в жовтні. Збирати їх рекомендується до настання осінніх заморозків. При належному зберіганні плоди айви можна вживати до початку квітня.
калорійність айви
У ста грамах айви міститься 8,9 г вуглеводів, налічується 40 ккал. Айва найкращим чином підходить для дієтичного харчування, оскільки в ній відсутні жири, натрій, виключений холестерин.

сік айви
сік айви
Сік айви солодко-кислий, має загальнозміцнюючу і антисептичні властивості. Його приймають як кровоспинний, в’яжучий і сечогінний засіб. Це найцінніше джерело вітамінів і мікроелементів. Рекомендується його вживання при недокрів’ї, серцево-судинних захворюваннях, хворобах дихальних шляхів, астмі. Показанням до лікування соком є ​​і шлунково-кишкові розлади.

Кілька грамів соку здатні усунути блювоту, зробити благотворний вплив на нервову систему, смачна рідина піднімає настрій і знімає головний біль. Згущений сік з м’якоттю популярний у народів Середньої Азії. У процесі випарювання соку айви виходить поживний продукт – мармелад. У 100 грамах соку міститься 45 ккал, 0,5 грама білків, 10,6 грама вуглеводів. Чудодійний напій багатий легко засвоюваними цукрами. У ньому містяться органічні кислоти, дубильні речовини і ефірні масла.

Айва з медом
Плоди айви можуть урізноманітнити повсякденний раціон будь-якої людини і принести користь при різних захворюваннях. Поєднання айви з медом дозволяє отримати особливий лікувальний засіб.

Рецепт айви з медом: щодня потрібно з’їдати по одному спеченому з медом плоду айви 3 рази в день або пити віджатий з трьох плодів сік, додаючи за смаком мед. З’єднання корисних речовин айви і мінералів і вітамінів, що містяться в меді, ефективно при анемії, хворобах шлунково-кишкового тракту. Лікуються за допомогою меду і айви жіночі хвороби. Айва з медом має сильні антимікробні властивості, сприяє підвищенню імунітету і нормалізації обміну речовин.

Корисно приймати мед з айвою в профілактичних цілях. Добре призначати такі ліки при нестачі заліза, це зміцнить організм майбутніх матерів, жінок в післяпологовий період, людей похилого віку.
Люди розумової та фізичної праці поповнять свій організм вітамінами і енергією.

айва японська
Існує прекрасний сорт айви – айва японська, або Хеномелес Маулея. Вона досягає висоти двох метрів, за зовнішнім виглядом нагадує лимонне дерево. Японська айва – вічнозелене дерево, має червоні квітки і дуже ароматні плоди. Через вміст в них кислот (в чотири рази більше, ніж в айві звичайної) сік рекомендують розбавляти водою або соком яблук. З давніх-давен використовується простий рецепт заготовки японської айви про запас, що дозволяє цілий рік насолоджуватися її лікувальними властивостями.

Рецепт айви з цукром: плоди слід добре вимити, очистити від шкірки, подрібнити в м’ясорубці і засипати цукром в пропорції 1: 1. Зберігати засіб рекомендується в холодильнику, приймати необхідно по 1-2 чайні ложечки, запиваючи склянкою води.

айва китайська
Айва китайська відрізняється тим, что в період цвітіння на її гілках з’являються квітки блідо-рожевого кольору, це відрізняє її від японської айви. Рослина має високу мясистістью плодів з неймовірно насиченим ароматом. З одного плоду можна отримати склянку свіжого соку. Багата айва китайська вітамінами, великою кількістю поживних речовин. Її називають фруктом довголіття.

Великий вміст в китайській айві мікроелементів і вітамінів групи A, B1, B2, C, Е. Смак плодів кислий. Даний вид айви корисний для лікування селезінки, заспокоює і нормалізує роботу печінки, шлунка. Сік плодів знімає спазми, усуває сильний біль при ревматизмі, радикуліті, допомагає від набряків при гіпертонії і вагітності.

Протипоказання айви
Вживання айви протипоказано при хронічних запорах, плевритах. Впливає айва на голосові зв’язки і гортань, тому оратори і співаки повинні ставитися до цього фрукту з обережністю. Пух на поверхні плодів може викликати алергію.

 

Сорти Айви в нашому саду

  1. Айва сорту Кавказська Мускатна
  2. Айва сорту Грушевидна Шайдаровой
  3. Айва сорту Студентка ( Айва Олена )
  4. Айва Кримська Рання
  5. Айва сорту Октябрина
  6. Айва сорту Новорічна
  7. Айва сорту Хеномелес японський Маулея

 

 

Подобається публікація - натисніть на кнопку, поділіться з друзями в соц. мережах. На сайті можна написати коментар чи запитати, внизу під публікацією. (без реєстрації)
+++++++++++++++++++++++
Дякуємо за перегляд публікації сайта черенки плодових, якщо вас цікавлять черенки певного сорту чи наш каталог з пропозицією саджанців, малини, клубніки, годжі та інших рослин та продуктів з пасіки - будьласка перегляньте наш каталог за цим посиланням. Потрібна ще інформація - Клікайте тут: Карта Сайта Черенки Плодових
Наші телефони на сторінці Контакти. +++++++++++++++++++++++
Прокрутити вгору