Пізньостиглий сорт японської селекції (виведений на базі голландського сорту Гігантелла максимум). Один із найкращих високоврожайних сортів із найбільшими плодами.
Кущ потужний, розлогий, високий, із великим листям світло-зеленого забарвлення та міцними квітконосами. Гарно приймається. Ягоди по 70–100 г (перші — до 160 г), інтенсивно червоного або темно-червоного кольору, округлої та округло-гребінчастої форми. М’якоть щільна, солодка, «м’ясиста», соковита, з вираженим суничним ароматом. Не піддається гниттю. Після зривання ягоди легко зберігаються в холодних приміщеннях кілька днів, не стікаючи та не втрачаючи форми.
Без укриття полуниця Чамора Турусі добре витримує сильні морози (до -33°С точно), проте в разі відсутності снігу все ж таки краще вкрити кущі.
Сорт середньопізнього терміну дозрівання (перші ягоди дозрівають 15–25 червня, масовий збір — із 28–30 червня). Плодоношення досить тривале, проте за умови регулярного поливу і дбайливого догляду. На 2–3 рік ягід дуже багато (з одного куща до 1,5 кг). Задовільний урожай ягідника на одному місці підтримується впродовж 6–10 років, пік урожайності припадає на 3–4 роки (2,7–3,2 кг із куща, або 25 т/га). Після цього з роками ягоди дрібнішають до 50–70 г, а в разі недбайливого догляду — до 25–30 г.
Завдяки зовнішній привабливості ягід Чамора Турусі демонструє непогані комерційні показники і високу ринкову вартість. Плоди характеризуються високою транспортабельністю, універсальним застосуванням: підходять для заморожування, консервування і приготування джемів, як десерт.