Доброго Дня! На сайті #Черенки є можливість слухати Релакс Радіо онлайн, справа натисніть кнопку плей! Для пошуку по сайту введіть запит в форму пошуку (справа зверху), перегляньте наш каталог Потрібна ще інформація - Клікайте тут: Карта Сайта Черенки Плодових
Наші телефони на сторінці Контакти.
Переклад з оригіналу може бути машинним.
+++++++++++++++++++++++

Кагарлик / Кагарлык / Kaharlyk

Кагарлик / Кагарлык / Kaharlyk
На початку зими 2016 року автору даної публікації випала добра нагода прогулятись в оновленому міському парку в місті Кагарлик.

Кагарлицький парк оновлювався та покращувався впродовж 2016 року і в кінці осені більшість робіт була завершена.

Вхід в парк тепер прикрашає оновлена арка та кам’яний мур, за якими розташований невеликий скверик, вимощений камінням та декоративною плиткою з невеликим фонтаном по центру.
Доріжки в парку всі акуратно підсипані гравієм а центральні алеї заафальтовані, вздовж доріжок встановлені красиві лавочки, які підкреслюють чистоту в парку, де зараз регулярно прибирають територію паркові робітники.

Загалом прогулянка Кагарлицьким парком справила лише позитивні враження, прибрана
територія, високі тінисті дерева, безліч місць для відпочинку повз асфальтованих доріжок, рекомендую всім!

Доречі весною парк в місті Кагарлик наповнюється красою цвітучих первоцвітів, їх дуже багато в парку і вони радують своїм цвітінням впродовж всієї весни. Найпершими зацвітають проліски а за ними поступово розцвітають
інші весняні квіти.

Пропоную переглянути декілька фотографій з парку в місті Кагарлик та відео зимового парку.

Кагарлик / Кагарлык / Kaharlyk

 

Кагарлик-Кагарлык-Kaharlyk-вхід-в-Парк
Кагарлик-Кагарлык-Kaharlyk-вхід-в-Парк

 

 

Кагарлик Кагарлык Kaharlyk річка Росава
Кагарлик Кагарлык Kaharlyk річка Росава

 

 

Кагарлик-Кагарлык-Kaharlyk-вікові-дерева
Кагарлик-Кагарлык-Kaharlyk-вікові-дерева

 

Кагарлик-Кагарлык-Kaharlyk-вікова-ялина
Кагарлик-Кагарлык-Kaharlyk-вікова-ялина

 

Кагарлик-Кагарлык-Kaharlyk-Парк
Кагарлик-Кагарлык-Kaharlyk-Парк

 

Кагарлик-Торчеськ
Кагарлик-Торчеськ

Відео з Кагарлицького парку

А ось що пише про Кагарлик Вікіпедія:

 

Кагарли́к — місто у Київській області, адміністративний центр Кагарлицького району. Розташоване на півдні Київщини, на правобережжі Дніпра, над річкою Росавою, між Дніпром, Стугною і Россю.

Пасківський-ставок-річка-Росава-
Пасківський-ставок-річка-Росава

Пасківський став

Місто займає площу 2130,7 га. Населення Кагарлика становить 13 726 (01.01.2016).

Як поселення Кагарлик засноване 1142. Містом районного значення стало 1971 року. На території міста — Кагарлицький парк, що є пам’яткою садово-паркового мистецтва загальнодержавного значення. Галузі промислової спеціалізації міста — харчова та переробна промисловість, зорієнтована на обслуговування сільськогосподарських виробників району.

Походження назви

 1. Батия, що охороняв тут кордон.
 2. Також існує гіпотеза, що Кагарлик був столицею печенігів Пачинакії, якою керували три орди – Явдіїртим, Кварципур і Хавусангіл, що виокремлювалися під назвою «кангар» («благородні») й очолювалися вихідцями з кочівницького протодержавного об’єднання Кангюй. Тому назва столиці Пачинакії звучала як “Кангарлик” (“-лик” – суфікс). З часом назальне “-н” з вимови зникло, залишивши сучасну назву Кагарлик.
 3. За іншим поясненням назву виводять від слова каганлик, що означало «каганова земля», тобто землі, які належали якомусь кагану, ватажку давніх тюркських племен.

Історія

Кагарлик. Ландшафтний парк

Про давнє перебування людей на території Кагарлика свідчать численні археологічні пам’ятки на його околицях: кургани епохи бронзи та кургани з похованнями сарматського часу. До нинішніх днів збереглися і рештки Торчеського городища, що було центром осілих торків та берендеїв, які йшли за князями Київської Русі боротися з половцями. Згадки про нього з’являються ще в період Княжої доби (XI ст.).

Від першої згадки до XIX ст.

 

Поселення на місці сучасного Кагарлика вперше згадується у 1142 році під назвою Городець, адже у нинішній центральній частині міста була зведена обнесена частоколом фортеця із вартовою вежею посередині. Південніше від Городця (нині південна частина міста) оселилися тюркські люди, стійбище яких мало назву Хандиби. Пізніше згадується під іншою назвою — Ерлик.

Під час монголо-татарської влади поселення на території сучасного Кагарлика були зруйновані. Лише в другій половині XIV століття тут почали знову селитися люди з допомогою осадницької політики Великого князівства Литовського.

Перша писемна згадка про власне Кагарлик належить до 1590, коли польський король Сигізмунд ІІІ Ваза віддав тамтешні землі волинському воєводі князеві Янушу Острозькому.

На початку XVII століття Кагарлик — центр староства. У 1644 році тут збудовано фортецю, де розміщався польський гарнізон. Під час національної революції 1648—1676 Кагарлик входив до складу Канівського полку, тоді ж замок було знищено козаками. Після 1674 року — у складі Речі Посполитої.

Як містечко Кагарлик згадується у письмових документах під 1765 роком. А за три роки під час Коліївщини (1768) загін повстанців на чолі з отаманом Я. Довгошиєнком (Сачком) у Кагарлику вів бої з польською шляхтою.

До 1793 року містечко належало польському графу Яну Яцеку Амору Тарнавському. Після 2-го поділу Польщі (1793) Кагарлик відійшов до Російської імперії.

Кагарлик у Російській імперії

Від 1796 року Кагарлик увійшов до складу Київської губернії.

Кагарлик.-Альтанка-у-парку-Трощинських
Кагарлик.-Альтанка-у-парку-Трощинських

 

Імператор Павло І подарував його і навколишні села (земельна ділянка загальною площею 23 160 десятин) Дмитру Трощинському. Трощинський у Кагарлику побудував Святотроїцьку церкву, а навпроти неї — свій палац, флігелі та господарські будинки. Парк біля маєтку мав переважно ландшафтне планування.

У середині XIX століття у Кагарлику збудували рафінадний завод, тут працювали також винокурний, пивоварний заводи, суконна фабрика, проходили масові ярмарки.

У цей час нащадки Дмитра Трощинського збанкрутували і продали садибу земельному банку. Згодом, а саме в 1875 році садибу Трощинських придбав Київський, Подільський і Волинський генерал-губернатор Михайло Чертков. У 1881 році він пішов у відставку і оселився в Кагарлику, де провів майже 2 десятиліття, збудувавши Ольгинську церкву, школу ім. О. Черткової, лікарню, завершивши будівництво цукрового заводу.

Михайло Чертков також запросив у маєток польського садівника Бернгарда — задля здійснення докорінної реконструкції парку. На пагорбі Кагарлицького парку встановили ротонду, доріжки вистелили цеглою, проклали водогін для поливу, посадили дерева і чагарники, завезені із Західної Європи та Америки. Вздовж алей стояли альтанки та понад двадцяти мармурових скульптур, у тому числі сімнадцять, що зображували персонажів давньогрецької міфології.

Кагарлик у ХХ столітті

Герб-Кагарлика
Герб-Кагарлика

Герб Кагарлика періоду СРСР

З 1917 — у складі УНР. Перша спроба встановити більшовицьку владу в Кагарлику відбулася 1918[4]. Але за кілька днів тут поновлено українську владу. Стабільний більшовицький режим встановлено лише 1921.Від 1923 року Кагарлик став адміністративним центром району.Від 1932 року містечко — у складі Київської області.

 

Під час Голодомору (1932—33) на Кагарличчині убито голодом біля чотирьох тисяч людей[5].

У серпні 1941 року в Кагарлик вступили німецькі війська. Кагарличани боролися на фронтах переважно у складі Червоної армії. У Кагарлику встановлено цивільну німецьку адміністрацію, місто включено до складу Рейхскомісаріату Україна. Фашисти допомогли відкрити православну церкву, поновити богослужіння. Спроби вести підривну роботу присікалися. 8 січня 1944 року місто звільнили радянські війська.

У повоєнний час у Кагарлику провадилось будівництво об’єктів соціальної інфраструктури.

25 серпня 1971 року Кагарлик отримав статус міста районного значення.

Декомунізація Кагарлика

Кагарлик більшістю голосів проголосував за відновлення державної незалежності України на референдумі 1 грудня 1991. У першу річницю незалежності України 24 серпня 1992 року центральну вулицю Кагарлика було перейменовано на вулицю Незалежності

Мешканці міста взяли активну участь у Революції Гідності, а 22 лютого 2014 повалили пам’ятник Леніну.

Економіка

Найбільші підприємства міста

Станом на середину 2000-х років на території Кагарлика працювали здійснювали господарську діяльність підприємства:

 • промислове виробництво:
  • ТОВ «Пантек-виробництво»;— виробництво сандвіч-панелей із застосуванням сучасних технологій;
  • цех спільного Америко-Канадо-Українського підприємства «Котедж» — випуск будівельних матеріалів та тротуарної плитки;
  • СП ТОВ «Арт-Пак-Лтд» — виробництво вакуумної упаковки для продуктів харчування;
  • СПД Іваненко 0.1. — виробництво вакуумних насосів;
  • ТОВ «Профісор» — монтаж дослідницького заводу по переробці полімерів в альтернативне паливо, а також установки по переробці шкідливих гербіцидів (ДДТ);
 • харчова промисловість і переробка с/г продукції:
  • ПрАТ “Кондитерська фабрика «Лагода» — випуск кондитерської продукції, 1500 працюючих, крім національного ринку постачає продукцію до низки країн;
  • ВАТ «Кагарлицький цукровий завод» — виробництво цукру;
  • ПрАТ “Фірма «Кагма» — випуск 40 видів молочної продукції;
  • ВСП «Агропереробка» ЗАТ «Мак» — первинний обробіток кукурудзи;
  • філія «Кагарлицький елеватор» ЗАТ “Комплекс «Агро марс» — зберігання зернових, обробіток різних видів зернових.
  • ІСП «Бінет-телеком»; — діяльність у сфері інформатизації
  • Кагарлик також славиться як пасічний та медовий край, ось одна пасіка в Кагарлицькому районі
  • Сайт Черенки плодових дерев та кущів, Саджанці, розсада клубніки в Кагарлику

Транспорт

 

Кагарлик у транспортному відношенні є розвинутим осередком з відповідною інфраструктурою. Місто є перехрестям 2 важливих шляхів — національного значення Н01 «Київ—Знам’янка» та регіональної дороги Р32 «Кременець—Ржищів», має залізничну станцію.

У місті Кагарлик не має об’їзної дороги, тому весь потік автомобільного транспорту змушений їхати через центр міста.

Об’єкти транспортної інфраструктури міста — автостанція (вул. Незалежності, 15) та залізнична станція (вул. Залізничників, 5). Найуживанішим і найлегшим способом дістатися з Кагарлика до столиці міста Києва і назад нині (2000-ні) є міжміські маршрутки.

Громадський транспорт Кагарлика представлений маршрутними таксі — найпопулярніший маршрут сполучає авто- та залізничну станції. Також є послуга «таксі».(приватні підприємці).

Зв’язок і сфера послуг

У Кагарлику в 2000-х введена в експлуатацію цифрова станція, дефіцит телефонних номерів відсутній. У місті діють відділення «Укртелекому» та «Укрпошти», забезпечений доступ 4 головних національних операторів мобільного зв’язку. Працює ІСП «Бінет-телеком» — оптоволоконна локальна інтернет-мережа.

Працюють кагарлицькі філії банків: «Райффайзенбанк Аваль», «Правекс-банк», «Укрінбанк», «Індекс-банк», «Приватбанк» та відділення Ощадбанку.

Готелі Кагарлика — готель «Вікторія» (вул. Карла Маркса, 74) і готельний комплекс «АА» (вул. Незалежності, 18).

Соціальна сфера

Кагарлицька-районна-поліклініка
Кагарлицька-районна-поліклініка

 

 

Кагарлицька районна поліклініка.

Головним медичним закладом Кагарлика і району є центральна районна лікарня, також працюють інші медзаклади, діє декілька аптек.

Освітня сфера Кагарлика:

 • 3 дошкільні навчальні заклади;
 • 3 загальноосвітні школи та районний ліцей.

Культура, ЗМІ та дозвілля

Кагарлицький-районний-центр-дитячої-юнацької-творчості
Кагарлицький-районний-центр-дитячої-юнацької-творчості

Кагарлицький районний центр дитячої, юнацької творчості

Осередками культури Кагарлика та району є:

 • Кагарлицький районний центр дитячої, юнацької творчості;
 • Кагарлицький районний державний історико-краєзнавчий музей — цікаве зібрання матеріалів і предметів з історії та культури міста й Кагарличчини (бл. 33 тисяч одиниць зберігання); методичний центр для низки сільських філій-музейних закладів.
 • «Перша Кагарлицька АРТ галерея», що розташована по вул. Незалежності на першому поверсі місцевого Будинку Культури. Вона була заснована силами ГО «Мистецька спілка ЛІВ» 11 жовтня 2015 і має формат роботи зі змінною експозицією. Нова виставка відкривається 15 числа кожного місяця.

 

У Кагарлику встановлено ряд пам’ятників — меморіал воїнів ВВв, погруддя поета Тараса Шевченка, пам’ятний знак (танк) на честь захисників Батьківщини у ІІ Світовій війні. Також у центрі міста існували пам’ятники Леніну та відомому уродженцю, радянському державному діячу Панасу Любченку, які були повалені 22 лютого 2014 року.

У місті виходять газети: «Вісник Кагарличчини», «Рідне місто», працює ТБ-студія «Кагарлик».

Для занять спортом в Кагарлику є стадіон.

Найулюбленішим місцем прогулянок і відпочинку городян та гостей Кагарлика є місцевий парк. Розташований на території міста Кагарлицький парк є пам’яткою садово-паркового мистецтва загальнодержавного значення. Нині він відроджується силами територіальної громади.

Люди

 

У Кагарлику народилися:

Архипенко Євген Порфирович — вчений-агроном і видавець,
Безніско Євген Іванович — заслужений художник України,
Білоус Людмила Федорівна (1973) — український географ-геоеколог,
артисти Василь Дашенко та М. Кононенко,
Кононенко Митрофан Тадейович — український актор театру, народний артист УРСР,
Маричевський Микола Миколайович — журналіст, історик мистецтва, публіцист, видавець;
Один із організаторів голодомору-геноциду в Україні 1932—1933.Панас Любченко,
Потєхін Антон Олександрович — навідник СПГ-9, 72-ої окремої аеромобільної бригади, учасник російсько-української війни 2014—2015 років
Топчій Алла Дмитрівна (1958) — українська поетеса
У 1851 році в містечку побував Микола Гоголь.

за матеріалами сайта вікіпедія https://uk.wikipedia.org/wiki/Кагарлик

 

 

 

Також цікава інформація про Кагарлик на сайті Україна Інкогніта:

Город Кагарлык является районным центром. Население – около 14 тысяч человек.

Вхід-до-Кагарлицького-парку
Вхід-до-Кагарлицького-парку

Вхід до Кагарлицького парку. Фото Ростислава Маленкова

Считается, что Кагарлык возник еще в 10 веке. Но первые письменные упоминания о городе Городец, который был официальным предшественником Кагарлыка, датируются 1142 годом. Основали его берендеи – тюркские кочевые племена, которые были в союзе с Русью.

В 1240 году Городец сожгли татаро-монголы. Но городок возобновился. Рядом с ним татары поставили свой форпост (пограничную стражу), который должен был контролировать жизнь зависимого от Золотой Орды Киевского княжества. Вероятно, именно из-за татарского поселения Городец возродился с новым названием Кагарлык, которое бесспорно имеет тюркское происхождение.

Озеро-у-Кагарлицькому-парку
Озеро-у-Кагарлицькому-парку

Озеро у Кагарлицькому парку

В 17 веке в Кагарлыке стоял небольшой польский замок. Его разрушили казаки в 1680-х годах. В 18 веке Кагарлык был центром староства. Он долгое время принадлежал семье Тарновских, но в конце века новым владельцем Кагарлыка стал богатый магнат польского происхождения, министр юстиции Российской империи – Дмитрий Трощинский.

Трощинские сделали Кагарлык торговым и промышленным городком. Здесь работал огромный (для того времени) сахарный завод, а также винокуренный завод, пивоварня и суконная фабрика. В городке проводили крупные ярмарки, на которых торговали скотом.

В начале 19 века Трощинский заложил в Кагарлыке большой ландшафтный парк. Существуют некоторые утверждения, что парк был задуман как модель земного шара: пруд и остров символизировали океан и материк, также были пролив, залив и полуостров, но этот замысел Трощинский не воплотил в жизнь (а возможно этого сейчас просто не видно). Позже когда Кагарлык вместе с парком перешел киевскому генерал-губернатору Михаилу Черткову, пригласили польского садовника Бернхарда для коренной реконструкции парка. На холме установили ротонду, дорожки выстелили кирпичом, проложили водопровод для полива, посадили деревья и кустарники, завезенные из Западной Европы и Америки. Вдоль аллей стояли беседки и более 20 мраморных скульптур. Но с приходом советской власти для парка начались не лучшие времена. Он и сейчас находится в запущенном состоянии, хотя является памятником садово-паркового искусства.

За матеріалами сайта Україна Інкогніта – Кагарлык

Сподіваюсь вам сподобалась публікація про місто Кагарлик, дописуйте ваші коментарі, додавайте фотографії.
За допомогою кнопок дану публікацію можна легко поширити вашим знайомим в соціальних мережах.

 

 

Подобається публікація - натисніть на кнопку, поділіться з друзями в соц. мережах. На сайті можна написати коментар чи запитати, внизу під публікацією. (без реєстрації)

2 думки про “Кагарлик / Кагарлык / Kaharlyk”

 1. Сповіщення: День Кагарлика свято міста « Саженцы и Черенки Плодових

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

+++++++++++++++++++++++
Дякуємо за перегляд публікації сайта черенки плодових, якщо вас цікавлять черенки певного сорту чи наш каталог з пропозицією саджанців, малини, клубніки, годжі та інших рослин та продуктів з пасіки - будьласка перегляньте наш каталог за цим посиланням. Потрібна ще інформація - Клікайте тут: Карта Сайта Черенки Плодових
Наші телефони на сторінці Контакти. +++++++++++++++++++++++
Прокрутити вгору